Przebarwienia skóry

with Brak komentarzy
PRZEBARWIENIA skóry – skąd się biorą i jak je usunąć?

Piegi dla jednych bywają urocze, innym spędzają sen z powiek. O ile piegi mogą dodawać nam urody o tyle inne brązowe plamy i przebarwienia nie wyglądają najlepiej. Nawet jeśli je lubimy i uważamy, że nam nie przeszkadzają warto sprawdzić skąd się biorą zmiany barwnikowe i jak można je usunąć oraz czy można przeciwdziałać powstawaniu kolejnych?

Skąd się biorą przebarwienia?

Przebarwienia na skórze powstają z wielu czynników najczęściej po dłuższej ekspozycji na słońce. Zwykle są to ciemniejsze plamy na skórze twarzy. Jesień i zima to najlepszy czas na pozbycie się plam i przygotowanie skóry na kolejny sezon.

Przebarwienia to nic innego jak zaburzenie funkcjonowania melanocytów. Narażone na nadmierną ekspozycję promieniowania ultrafioletowego, wydzielają większe ilości melaniny. Powodem mogą być problemy hormonalne, stosowanie niektórych leków czy ziół w szczególności dziurawca. Zanim zaczniemy walkę z przebarwieniami, musimy uzyskać od specjalisty odpowiedź, dlaczego się one pojawiły. Względy estetyczne są bardzo ważne, ale ważniejsze są względy zdrowotne. Przebarwiania mogą być bowiem sygnałem, że cos niedobrego dzieje się z naszym organizmem, mogą to być np. zaburzenia hormonalne lub infekcje. Zdarza się, że skłonności do plam dziedziczymy po rodzicach.

Jakie są rodzaje przebarwień?

  • Ostuda (melazma) to najczęstsze przebarwienie w postaci nieregularnych plam wynikających z ekspozycji na słońce, zmian hormonalnych lub pojawiających się w okresie ciąży.
  • Pozapalne, potrądzikowe to częste i nieregularne przebarwienia pojawiające się w miejscu powstania stanu zapalnego. Najczęściej w formie czerwonych plam na policzkach.
  • Plamy starcze pojawiają się już po 40 roku życia!
Jak zapobiegać powstawaniu przebarwień?

Przede wszystkim profilaktyka. Stosowanie kremu z filtrem SPF 50 skutecznie ochroni nas przed nadmiernych wchłanianiem promieniowania. Najlepiej stosować go od kwietnia do października, szczególnie gdy występuje tendencja do powstawania przebarwień. Powinnyśmy także unikać słońca gdy jego promienie są najsilniejsze, tzn. między godziną 10 a 15.

Jak pozbyć się przebarwień?

Nie ma jednej ustalonej, skutecznej metody do usuwania przebarwień. Możemy próbować usunąć je domowymi sposobami lub skorzystać z zabiegów w gabinetach kosmetycznych.

Myśląc o metodach domowych najczęściej przychodzi nam do głowy stosowanie soku z cytryny, który niestety może doprowadzać do podrażnień.

 Kuracje octem jabłkowym, zielonym ogórkiem czy sodą również nie przyniosą trwałych efektów ponieważ działają tylko powierzchniowo. Na początku w walce z przebarwieniami trzeba poznać przyczynę ich powstawania i dopiero wówczas dobrać odpowiednią kurację.

Jednym z najlepszych narzędzi do usuwania przebarwień są kwasy np. ACID PEEL Whitening KLAPP, który nie tylko usuwa zmiany pigmentacyjne ale hamuje proces melanogenezy, do tego zostawia skórę rozświetloną, miękką i nawilżoną. W naszym gabinecie mamy dostępne różne metody usuwania przebarwień. Umów się na wizytę a nasz specjalista dobierze najlepszy z nich.

Dla wszystkich tych, dla których czas jest najważniejszy a długotrwałe i wymagające rekonwalescencji zabiegi medycyny estetycznej nie wchodzą w grę polecamy Peeling PRXT33 czytaj więcej. Pomaga on usunąć melasmę, przebarwienia pozapalne i inne przebarwienia skórno-naskórkowe.

 Przed Toba ważne wyjście a Twoja skóra jest szara i zmęczona? Skorzystaj z innowacyjnego zabiegu modelingu Bloomea (czytaj więcej), który jest bardzo łagodny dla skóry i daje efekt odświeżenia. Jeżeli potrzebujesz mocniejszych zabiegów redukujących przebarwienia Bloomea również sobie z tym poradzi.

Dla osób, które nie wymagają tak silnych zabiegów złuszczających, a chcą jedynie odzyskać równy koloryt skóry i zdrowy blask doskonałe będą takie zabiegi jak Geneo NeoBright (czytaj więcej), Klapp C-Pure (czytaj więcej) czy Vagheggi White Moon ( czytaj więcej). Taki zabieg najlepiej dobrać z doświadczonym ekspertem, wówczas będziemy mieć pewność, że on nam nie zaszkodzi a pomoże.

Pamiętaj, że skóra niezabezpieczona przed UV starzeje się błyskawicznie, a nieestetyczne przebarwienia postarzają nas bardziej niż zmarszczki.

Zima to dobry czas by się ich pozbyć. Zapraszamy do Manufaktury Piękna, gdzie profesjonalny Zespół naszych ekspertów dobierze indywidualnie najlepszy zabieg, który upora się z nieestetycznymi przebarwieniami.

Dbaj o siebie z Manufakturą Piękna. Jesteśmy tu dla Ciebie!