Depilacja laserowa

with Brak komentarzy
Gładkie ciało, czyli depilacja laserowa krok po kroku.

Marzysz o idealnie gładkim ciele bez zbędnego owłosienia? Masz dość jednorazowych maszynek, wrastających włosków i ciągle podrażnionej skóry? Chcesz móc cieszyć się długotrwałym efektem depilacji bez codziennego golenia nóg? Z laserem Alma Soprano ICE Platinum to możliwe! Dzięki skutecznym zabiegom laserowego usuwania owłosienia osiągniesz idealnie gładką skórę na długi czas. Zapraszamy do kontaktu.

Na czym polega depilacja laserowa?

Usuwanie włosa laserem polega na wyemitowaniu wiązki światła, która wnikając głęboko w skórę jest pochłaniana przez melaninę włosa, następnie zmienia się w energię termiczną, która trwale niszczy strukturę włosa odpowiedzialną za jego wzrost.

Przed rozpoczęciem depilacji zawsze odbywa się konsultacja. Przed dobraniem parametrów lasera oceniony zostaje fototyp skóry, kolor i rodzaj włosów aby z odpowiednią mocą zadziałać na barwnik włosa.

Wykonanie serii zabiegów jest niezbędne z uwagi na fazy wzrostu włosów. Należy pamiętać, że nie wszystkie włosy są w aktywnej fazie wzrostu (anagenie), a tylko na tym etapie światło skutecznie niszczy strukturę włosa, dlatego tak ważne jest wykonywanie zabiegu cyklicznie co pozwoli nam naświetlić każdy włos we właściwej fazie wzrostu.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej ?
 • Na 3-4 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z mechanicznego wyrywania włosa; pęsety, depilatora, wosku lub kremu do depilacji.
 • Przez 2-3 tygodnie przed zabiegiem unikaj ekspozycji na promieniowanie UV. Obszary zabiegowe narażone na światło słoneczne należy chronić wysokim filtrem najlepiej SPF 50.
 • Na co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem nie stosujemy samoopalaczy.
 • Na 2-3 tygodnie przed zabiegiem odstawić leki fotouczulające np. antybiotyki, leki fotouczulające,  niektóre środki przeciwbólowe (Aspiryna, Ibuprom).
 • Dzień przed zabiegiem golimy włosy maszynką, w dniu zabiegu nie używamy balsamów do ciała.
 • Przez 7 dni po wykonanym zabiegu unikać przegrzewania skóry (np. sauna, gorące kąpiele )
Czy depilacja laserowa boli?

Dyskomfort odczuwalny w trakcie zabiegu to bardzo indywidualna kwestia. Najczęściej opisuje się go jako delikatne ukłucia. Na rynku dostępne są urządzenia, które pozwalają zmniejszyć i całkiem wyeliminować ból – Laser Soprano ICE Platinum wyposażony jest w system chłodzenia, który skutecznie zmniejsza odczuwanie depilacji.

Jak długo utrzymują się efekty depilacji?

Kluczem do skutecznego usunięcia owłosienia jest dobranie odpowiedniego sprzętu. Na rynku dostępne są różne lasery jednak tylko sprzęt marki Alma Soprano ICE Platinum łączy w sobie aż trzy technologie wypuszczając w jednym impulsie wiązki Aleksandryt 755NM, Dioda 810 NM, Nd YAG 1064 NM dlatego jest odpowiedni dla wszystkich fototypów skór usuwając włosy nawet jasne i cienkie. Warunkiem koniecznym jest też wykonanie serii zabiegów. Cykliczność zabiegów i najwyższej jakość sprzęt dają gwarancję sukcesu.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu ?

Depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym, istnieje jednak kilka sytuacji, w których jej wykonywanie jest nie wskazane:
 • ciąża, karmienie piersią,
 • stosowanie leków i kremów światłouczulających,
 • choroby takie jak; bielactwo, łuszczyca, cukrzyca, aktywne infekcje skórne, padaczka, bliznowiec fotodermatoza,
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • duża skłonność do przebarwień,
 • choroby nowotworowe,
 • mocna opalenizna (dlatego zrezygnuj z opalania na 3-4 tyg. przed zabiegiem)